خرید پوشاک ترکیهnotice

دانلود فول البوم گروه جوان باند

فول آلبوم مینو جوان |دانلود آلبوم های مینو جوان |موسیقی مینو جوان | دانلود ترانه های مینو جوان

 

دانلود آهنگ های مینو جوان

دانلود آلبوم های مینو جوان | دانلود موسیقی مینو جوان | دانلود ترانه های مینو جوان

بیوگرافی مینو جوان | زندگینامه مینو جوان

سایت شیوار کوهستان در راستای معرفی جاذبه های گردشگری کشور عزیزمان ایران موسیقی ارزشمند فولکلوریک ایرانی را هم تصمیم دارد معرفی نماید و در این راستا استاد بزرگ و نامی سرکار خانم مینو جوان یکی از بزرگان فعال در عرصه موسیقی فولکلوریک ایرانی را به علاقمندان به موسیقی نواحی ایران معرفی می نماید .

تحقیقات و آثار ارزشمند ایشان درباره موسیقی نواحی ایران بسیار ارزشمند و ستودنی است .

مينو جوان در دو دهه پيش از انقلاب با همكارى همسر آهنگساز خود، «ايرج گلسرخى» ، در تنظيم و اجراى ترانه هاى بومى به شيوه علمى كوشش و تكاپویى چشمگير داشته است. او در سال ۱۳۱۴ در اصفهان زاده شده، بعد همراه خانواده خود به تهران آمده و تحصيلات متوسطه خود را در اين شهر گذرانده است. شركت مينو در يكى از جشن هاى پايان سال، توجه «روبيك گرگوريان» رئيس وقت هنرستان عالى موسيقى را به سوى او مى كشد و از او مى خواهد كه به هنرستان بيايد و صداى خود را پرورش دهد. مينو ولى به توصيه خانواده از اين كار سر باز مى زند و به تحصيل حقوق مى پردازد. با اين همه عشق به خواندن گريبانش را رها نمى كند تا دست تصادف او را با ايرج گلسرخى آشنا مى سازد كه سرپرستى گروه آوازجمعى راديو ايران را برعهده دارد. گلسرخى صداى او را براى نخستين بار در برگزارى يك كنسرت بزرگ به كار مى گيرد و يك سال بعد نيز با او پيوند زناشوئى مى بندد. اين دو حادثه، مينو را در قلمرو موسيقى ماندگار مى سازد.
مينو جوان به زودى تكخوان گروه كُر ملى ايران مى شود كه به همت گلسرخى بنياد شده است. اين گروه كنسرت هاى بيشمار در تهران و در شهرهاى جنوبى ايران برگزار مى كند كه در طى آنها هم ساخته هاى گلسرخى و هم ترانه هاى بومى تنظيم شده، او، بازخوانى مى شود.
مجموع آهنگ ها و ترانه هاى بومى- كه مينو جوان با اين گروه خوانده است به ۳۰۰فقره بالغ مى شود، كه اگر در سال هاى اخير چشم زخمى به آنها نرسيده باشد، بايد در آرشيو راديو ايران قابل دسترسى باشد.
مينو همزمان با كارهاى اجرائى، كلاس هائى را نيز براى آموزش ترانه هاى بومى ايران به كودكان، سرپرستى كرده است. او سرانجام در سال ۱۳۴۱ رهسپار آمريكا شده تا به تحصيل در رشته آواز و اپرا بپردازد. در جنوب كاليفرنيا، همزمان با تحصيل، از برگزارى كنسرت هاى موسيقى بومى غافل نمى ماند.
-مينو در سفرى به ايران در سال ۱۳۵۶ سى چهل فقره از تنظيم هاى تازه آهنگسازان جوان از موسيقى بومى را بازمى خواند و در دو صفحه بزرگ به ضبط درمى آورد. اردشير روحانى، اسماعيل تهرانى و كامبيز روشن روان از زمره اين آهنگسازان به شمار مى روند. 
-مينو جوان، پس از مرگ غافلگير كننده همسرش نيز همچنان در قلمرو موسيقى پر تكاپو باقى مانده و در سال ،۱۳۷۷ دو آلبوم از خوانده هاى متفاوت خود را در آمريكا انتشار داده است. نخستين ديسك، گزيده اى از ترانه هاى بومى ايران را با تنظيم هاى مختلف در بردارد و ديسك دوم گزينه اى از آهنگ هاى ساخته و پرداخته گلسرخى است بر روى شعرهائى از شاعران كهن و معاصر ايران. در اين مجموعه دوم هم مى توان شعر هاتف، عراقى يا شيخ بهائى را شنيد و هم شعر فروغ فرخزاد و نصرت رحمانى را و اين همه در پيوند با نوعى موسيقى رومانتيك كه البته متكى بر برداشت هائى از مايه هاى سنتى است .

آلبوم از عشق و از عرفان

سرور اول         سرور دوم        سرور سوم

 

آلبوم آهنگهای محلّی ایرانی

سرور اول         سرور دوم        سرور سوم

 

آلبوم طنین عشق

سرور اول         سرور دوم        سرور سوم

 

آلبوم یار دیرین

سرور اول         سرور دوم        سرور سوم

 

خبرنامه اینترنتی تورهای شیوار کوهستان   ( برای عضویت در گروپ تعطیلات ، روی عکس کلیک کنید )  

براي عضويت در اين گروپ روي اين عكس كليك كنيد

 

براي مشاهده صفحه نخست كليك كنيد

 منبع : shivar [dot] blogfa [dot] com [slash] post-449 [dot] aspxخرید پوشاک ترکیه