خرید پوشاک ترکیهnotice

دانلودسمفونی مهتاب بتهوون

سونات مهتاب بتهوون (Moonlight Sonata)

بی شک سونات مهتاب بتهوون را میتوان مشهورترین سونات پیانو در بین آثار بتهوون دانست.این سونات که چهاردهمین ســـونات پیانو از آثار بتهوون میباشد در تابستان سال1801 در امـــلاکی متعلق به خانواده براونشویک توسط بتهوون ساخته شد و در سال1802 به طور وسیعی منتشرشد. . نا گفته نماند که بتهوون این ســـونات را به یک کنتس 17 ســـاله به نام جولیا گوچیاردی که شاگردش بود تقدیم کرد و روایت است که بتهوون عاشق و شیفته او شده بود.تم اصلی بخش اول این سونات از یک قطعه رمانتیک آلمانی اقتباس شده است و نام مهتاب را یکی از منتقدان و اساتید موسیقی به نام لودویک رلشتاب در سال 1832 به آن داد. تحلیل و مــقایسه این ســــونات با دیگر کارهای بتهوون نشان می دهد، شــنیدن این اثر بیش از آنکه یادآور روشنایی عاشـــقانه و رومــانتیک ماه باشد، یاد آور موسیقی ســوگوارانه مراسم تدفین است... علت اینکه این سونات در مقایسه با دیگر ســـونات نوشته شــــده ی بتهوون از معروفیت بیشتری برخوردار است، وجود رابطه عشـــــق پنهانی است به بیانی دیگر بتهوون این سونات را بر اساس احساسات عاشقانه ای که در آن زمان به او دست داده بود نوشت.

از این سونات به عنوان سونات عاشقانه بتهوون یاد میکنند.


برای دانلود نسخه اصلی این سونات (موومان اول)که تک نوازی پیانو میباشد، روی گزینه دانلود کلیک کنید.

 

Download

جذابیت این آهـــنگ مانند ســایر آثار کلاسیک موجب مــاندگاری بیشتر این اثر شـده است به گونه ای که جذابیت این اثر، آهنگســـازان عصر جدید را بر این واداشت که در مورد این آهـــنگ خلاقیت بیشتری از خودشان نشان دهند و با استفاده از دانش موسیقیایی نوین و متد کنونی موجود در صنعت موسیقی و جابجایی نت هــای فرعی ، این ســونات را به یک قــطعه مدرن و مطابق با سلیقه امروزی  تبدیل کنند و در اکثر آثار خود از آن به بهترین شکل ممکن یاد کنند. ریچارد کلایدرمن نمونه یکی از این آهنگسازان خلاق مــیباشد...کلایدرمن ســونات مـهتاب را در چند مـتد تهیه و تنظیم کرده و بعد از تحلیل و بررسـی دو نمونه از آنـها را برگــــزیده و در اکثر کنسرت ها و آلبوم هایش استفاده نموده است . من در اینجا یک نـمونه از ســـونات مــهتاب بازسازی شده توســط این هـنرمند را برای دانلــود قـرار داده ام ولی قبل از شنیدن این قـطعه ریمیکس شده توصیه مـیکنم نسخه اصـلی ســونات مهتاب را که سولو پیانو میباشد ، شنیده و سپس اقدام به دانلود نسخه بعدی کنید

 

Download 

نسخه اول ریمیکس شده:


لازم به ذکر است این قطعه ریمیکس شده توســط کلایدرمن از سـرعت اجرای بیشتری برخوردار بوده و از زمــینه سینثسایزر برای آن استفاده شــده اســت که در کل این اقــدام وی ، موجب  جذابیت دو چندان این اثر گردیده است. در این قطعه ریمیک شده میتوان به این نکته پی برد که نوازنده ضمن حفظ موومان های اصلی این سونات سعی در آشکار ساختن بیش از حد عواطف و احساسات پنهان بتهوون می باشد. در آخر این را با صراحت میتوان بیان کرد که مونلایت سوناتا یکی از جذابترین و پر محتوا ترین اثر جاودانه بتهوون می باشد که در عین سـادگی سـرشار از سـکوت ، ناگفته ها و احـساسـات عاشقانه وی می باشد.

ســـــونات مـهتاب اکثرا در آمـوزشگاه های موسـیقی کنونی به عنوان اولین قـطعه مفید برای هنر آموز مبتدی پیانو آموزش داده میشود و بدون پدال نیز قابل اجراست.


برای دریافت نسخه  pdf سونات مهتاب بر روی گزینه دانلود کلیک کنید.

 

Downloadمنبع : barbadmh [dot] blogfa [dot] com [slash] post-1 [dot] aspxخرید پوشاک ترکیه